راهنمای خرید فر شیرینی پزی نوبل
5/5 - (2 امتیاز)

در مقاله راهنمای خرید فر شیرینی پزی و قنادی نوبل(Baking pastry oven) به باید ها و نباید هایی که شما در هنگام خرید میبایست رعایت کنید میپردازیم.همچنین به بررسی مدل های مختلف فر شیرینی پزی خانگی و صنعتی به همراه بررسی قیمت و مزایا و معایب ان ها میپردازیم.

بدون مقدمه به بررسی نکات مهم در زمینه خرید فر شیرینی پز ی میپردازیم.اولین موردی که باید بررسی کنید نیاز شما به مدل خانگی و صنعتی این فر میباشد.اگر شما هم قصد خرید فر شیرینی پزی دارید پس تا آخر مقاله با من همراه باشید.

خرید فر شیرینی پزی خانگی یا صنعتی

 

اولین نکته ای که شما باید در اهنمای خرید فر شیرینی پزی به آن دقت کنید صنعتی یا خانگی بودن آن میباشد.معمولا برای کارهای سبک تر و کوچکتر از فر های خانگی با سینی های 30*40 استفاده میشود.هر برندی این محصول را با کیفیت و قیمت نوبل دارا نمیباشد.

راهنمای خرید فر شیرینی پزی خانگی

یکی از پرفروشترین محصولات فر شیرینی پزی خانگی 4 سینی با ابعاد 30 *40 میباشد.بسیار مناسب برای مصارف خانگی و کوچک میباشد.این مدل فر دارای دو مدل کانوکشن دار و معمولی میباشد.در مدل فر 4 سینی کانوکشن خانگی گرما از طریق فن کانوکشن به کلیه طبقات به راحتی منتقل میشود و باعث میشود یک پخت یکسان و یکدست را داشته باشید.

از این فر در تهیه انواع کیک و شیرینی حتی نانهای کوچک خانگی نیز میتوان استفاده نمود.همانطور که میدانید شرکت آریا استیل نوین بیش از دو دهه است که در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی فعالیت مستمر دارد.علاوه بر این تمام محصولات این شرکت دارای ضمتن نامه کتبی یک ساله و خدمات پس از فروش ده ساله میباشند.

پیشنهاد خواندن و دیدن پرفروشترین محصول آریا استیل نوین: گرمکن غذا

راهنمای خرید فر شیرینی پزی صنعتی

راهنمای خرید فر شیرینی پزی صنعتی

فر های صنعتی هم از سایز های 4/6/8 سینی موجود میباشند.تفاوت در این است که سینی های تعبیه شده در فرهای صنعتی با اندازه 40*60 موجود میباشند.ابن فرها نیز دارای دو مدل معمولی و کانوکشن دار میباشند.فر شیرینی پزی کانوکشن دار دارای فن کانوکشن برای چرخش گرما در طبقات میباشد.

در مدل ساده دیگر فن کانوکشن وجود ندارد و تفاوت دیگر این است که در مدل های کانوشن ،تمام دستگاه از جنس استنلس استیل 430 خشدار میباشد ولی در مدل ساده رویه دستگاه از استنلس استیل 430 خشدار و داخل ان از گالوانیزه تهیه شده است.تفاوت دیگر در تایمر این دستگاهها میباشد.تایمر فر های ساده آنالوگ و بصورت دستی میباشد و تایمر فرهای کانوکشن دار دیجیتال میباشد.

خواندنی های مرتبط: راهنمای خرید گرمکن غذا

فر شیرینی پزی گازی بهتره یا برقی؟

فر شیرینی پزی گازی

فر شیرینی پزی دارای دو مدل گازی و برقی میباشد.فر های نوبل سوخت مصرفی گاز شهر یا گاز کپسول را دارا میباشند.ترموستات و تایمر فرهای نوبل با برق تک فاز کار میکنند.سوخت مصرفی گاز همیشه باعث پخت بهتر و زودتر شیرینی میشود.

معمولا در فرهای صنعتی سوخت مصرفی گاز میباشد.کارایی فرهای گازی معمولا بهتر از فرهای برقی میباشند.در فرهای گازی نوبل از سیستم ترموکوبل و ترموستات استفاده شده است.ترموکوبل برای امنیت بیشتر زمانی که گاز قطع میشود و فشار گاز تغییر میکند سیستم ترموکوبل وارد عمل شده و گاز را از مدار دستگاه خارج میکند و امنیت را برقرار و مانع از ایجاد آتش سوزی احتمالی میشود.

سیستم ترموستات برای ثابت نگهداشتن دمای داخل فر میباشد.مثلا شما دمای 180 را در صفحه دیجیتال فر انتخاب کرده اید و سیستم ترموستات با قطع و وصل کردن دما در این محدوده دمایی این دما را داخل فر ثابت نگه میدارد.باعث پخت راحت تر و دقیق تر شیرینی های حساس میشود.

راهنمای خرید فر شیرینی پزی ثابت یا گردان؟

در این مرحله از فرهای صنعتی دو مدل ثابت و گردان وجود دارد.فرهای ثابت فقط فن کانوکشن دارند و سینی ها ثابت میباشند.فر های گردان سینی ها نیز در حال چرخش هستند.معمولا فرهای گردان در سایز های خیلی بزرگ و صنعتی برای استفاده در شیرینی فروشی ها و نان فانتزی ها که فضای بسیار زیادی را دارند استفاده میشود.

ولی فرهای ثابت دارای مزیت کمجا بودن هستند و از در خانه و مغازه به راحتی رد میشوند و بسیار عالی و مناسب کارهای نیمه صنعتی و خانگی هستند.فرهای ثابت قیمت بسیار کمتری نسبت به فرهای گردان دارند و بسیار پرفروشتر میباشند.در هر دو مدل انواع کیک و شرینی و نانهای نیمه حجیم میتوان پخت و تولید کرد.

مقایسه قیمت فر های شیرینی پزی کانوکشن و معمولی در آبان ماه 1402

بدیهی است که قیمت فر شیرینی پزی مدل معمولی ارزان تر از مدل کانوکشن دار میباشد.مثلا درتاریخ آبان ماه 1402 قیمت فر ساده 4 سینی خانگی از 19 میلیون تومان قابل فروش میباشد.همچنین قیمت فر شیرینی پزی کانوکشن دار خانگی از 30 میلیون تومان در این تاریخ قابل فروش میباشد.برای استعلام قیمت های بروز با شماره 02156577216 تماس حاصل فرمایید. 

مقایسه ابعاد و اندازه فر شیرینی پزی کانوکشن و ساده نوبل

در ادامه مقاله راهنمای خرید فر شیرینی پزی به بررسی ابعاد و اندازه این فرها میپردازیم.معمولا فر شیرینی پزی کانوکشن دارای ابعاد و اندازه های بزرگ تری نسبت به فر ساده شیرینی پزی میباشد.بهعلت وجود قاب فن و ملزومات دیگر ابعاد و اندازه بزرگتری را دارا میباشد.در ادامه برای شما جدول ابعاد و اندازه فرهای شیرینی پزی ساده و کانوکشن را قرار میدهیم.

ابعاد و اندازه فر شیرینی پزی

مقایسه پخت در فر شیرینی پزی ساده و کانوکشن

یکی از مهم ترین نکات در راهنمای خرید فر شیرینی پزی توجه به کیفیت پخت این دستگاه میباشد.کیفیت پخت در دستگاه فر شیرینی پزی ساده و کانوشکن تقریبا یکسان است.ولی مدل فن کانوکشن دار حرارت بسیار یکسانی در طبقات نسبت به مدل ساده دارد و به همین علت پرفروشتر از مدل ساده میباشد و در نهایت کیفیت پخت بهتری را برای ما به ارمغان می آورد.

در کل نیاز به یک تنظیمات بسیار ساده برای پخت یکدست میباشد که گروه فنی با نکاتی که قبل از خرید فر شیرینی پزی به شما میگوید کاملا شمار ا با این مهم آشنا میسازد.

نتیجه گیری

در انتهای مقاله راهنمای خرید فر شیرینی پزی به این جمع بندی میرسیم که با توجه به بودجه شما برای خرید و نوع سوخت مصرفی که در محل کار و زندگی شما وجود دارد میتوانید بهترین انتخاب و خرید را برای یک فر مناسب قنادی انجام دهید و لذت پخت شیرینی و کیک را همیشه در کار خود داشته باشد.

 

سوالات پر تکرار

1. چه نکاتی را باید قبل از خرید فر شیرینی‌پزی خانگی در نظر بگیرم؟

پیش از خرید، ابعاد و فضای موجود در آشپزخانه یا کارگاه و درب ورودی ،دسترسی به  نوع سوخت (گازی یا برقی)، ظرفیت و اندازه فر،چه محصولی را برای پخت انتخاب کرده اید را باید در نظر داشته باشید.

2. آیا فرهای شیرینی‌پزی با توجه به نوع استفاده مختلف هستند؟ بله، مثلا برای پخت فقط کیک میتوانید از فر شیرینی پزی ساده و پخت های حساس تر از فرهای کانوکشن دار استفاده کنید.

3. فرهای گازی بهتر هستند یا فرهای برقی؟ هر دو نوع مزایا و معایب خاص خود را دارند.فرهای گازی معمولا کارکرد راحت تر،سریع تر به دما میرسند و هزینه تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به فرهای برقی دارند.

4. برای فضای کوچک در آشپزخانه چه نوع فر شیرینی‌پزی مناسب است؟ برای فضاهای کوچک، فر های 4 سینی ساده و یا کانوکشن دار با سینی های 30*40 بسیار مناسب میباشند.

5. آیا فرهای دارای فن مخصوص شیرینی‌پزی بهتر هستند؟ بله معولا فرهای کانوکشن دار و یا فن دار با چرخش حرارت و گرما در طبقات کارایی بهتری را دارند و مناسب تر هستند.

6. ویژگی‌های ایمنی فر شیرینی‌پزی خانگی چیست؟ از ویژگی های مهم دارای ترموکوبل هستند برای زمانی که گاز قطع شد و یا فشار گار افت پیدا کرد دستگه اتوماتیک خاموش میشود.

7. هزینه نگهداری و تعمیر فر شیرینی‌پزی خانگی چقدر است؟ معمولا خرابی در فرهای گاز یخانگی بسیار کم است و در صورت خرابی احتمالی بسته به نوع خرابی هزینه ها متغییر است.

8. چگونه می‌توانم مصرف انرژی فر شیرینی‌پزی خود را کاهش دهم؟ استفاده از فرهای نوبل ترموستاتیک که به صورت اتومات قطع و وصل میکند باعث میشود مصرف گاز و انرژی را کاهش دهد.

9. آیا فرهای شیرینی‌پزی خانگی نوبل دارای گارانتی دارند؟ بله،فر های شیرینی پزی نوبل تماما دارای گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش ده ساله میباشند.

10. برای خرید فر شیرینی‌پزی خانگی بهترین زمان چه موقع است؟ هر وقت که نیاز کار شما باشد ولی معمولا 3 ماه پایانی سال به علت افزایش فروش شیرینی خانگی سفارش ها بیشتر میباشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.