اداره رستوران راه اندازی رستوران
به این مطلب امتیاز دهید

چگونه یک رستوران را اداره کنیم

در این مقاله سعی داریم شما را با اداره رستوران به صورت حرفه ای و عالی آشنا سازیم.خوب میدانید که مدیریت کار بسیار سختی میباشد.در هر کاری باید با پستی ها و بلندی های بسیار دست و پنجه نرم کنیم.اما بحث مدیریت سخت ترین و مهم تری کار در هر بخشی میباشد.

مدیریت عالی رستوران یک اقدام جدی است که نیازمند تعهد، سرسختی، تداخل و درک است. شما می توانید این کار را با توسعه و پیاده سازی یک سری از برنامه ها، سیاست ها و روش های در نظر گرفته شده و کامل انجام دهید. به عنوان یک کارمند، همیشه بهتر است با کارکنان خود هماهنگی داشته باشید، بنابراین ارتباطات واضح برقرار کنید و اطمینان حاصل کنید که همه کارهای خود را به نحو احسنت انجام میدهند.

مدیریت رستوران

مدیریت کارکنان رستوران

کارکنان خود را آموزش دهید. بخش مهمی از موفقیت مدیریت رستوران شما مدیریت کارکنان و اداره رستوران شما و  توسعه شخصی و حرفه ای آنهاست. داشتن کارکنان آموزش دیده و متعهد که امکان پیشرفت در کسب و کار را می بینند و مهارت های خود را فقط به شما و رستوران شما کمک می کنند. اطمینان حاصل کنید که جلسات آموزشی منظم وجود دارد و کارمندان خود را به دنبال فرصت های آموزشی خارجی تشویق کنید.

الکسان هنگ، سرآشپز اجرایی Sorrel، می گوید: “این بسیار مهم است که یک مدیر بتواند با شخصیت مالکیت مطابقت داشته باشد. شما باید در همه جای رستوران چشم داشته باشید، اما مدیریت نیز باید واقعا مراقب باشد در مورد مکان و زمان حظور خود باید برنامه داشته باشید.این موارد است که شما را به استانداردهای لازم میرساند. “اداره رستوران

اعتماد به کارکنان

اعتماد به کارکنان

به کارکنان خود اعتماد کنید داشتن یک احترام متقابل و اعتماد به نفس سالم کلیدی است .برای مدیریت یک رستوران که بتواند بدون نیاز به نظارت بر هر چیز کوچک هماهنگ باشد. اگر شما اعتماد بیشتری به کارکنان خود دارید، معمولا به هماهنگی رسیده و بیشتر در کسب و کار سرمایه گذاری می کنید.

برای مثال، شما می توانید کارمندان  خود را پس از آموزش مناسب برای رسیدگی به شکایات مشتریان کوچک خود، آماده و تقویت کنید.
اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما می دانند که در آن نقطه آنها باید شما را برای مقابله با یک شکایت چگونه برخورد کنند.اداره رستوران

انگیزه دادن به کارکنان

 

انگیزه دادن به کارکنان

نگه داشتن انگیزه کارکنان. برای کارایی بهتر از کارکنان خود، مهم است که آنها را به انگیزه و مشغول نگه دارید. راه های متعددی برای این کار وجود دارد، اما اول این است که آنها را دردادن ایده و کار مشغول به کار شوند. به عنوان مثال، از آنها بخواهید تا به جلسات تیم کمک کنند و ایده های جالب در مورد اینکه رستوران می تواند بهبود یابد، بدهند.

 • خطوط ارتباطی را باز نگهدارید 
 • اطمینان حاصل کنید که همه در رستوران دارای صدا و سهم در موفقیت آن هستند.
 • کارکنان خود را در شکست ها و موفقیت های رستوران سهیم کنید.این کار باعث انگیزه و تلاش بیشتر برای کسب موفقیت میشود.
 • به آنهابیاموزید که در یک خانواده قرار گرفته اند 
 • شکست ها و پیروزیهای هر یک باعث شادی و ناراحتی یک خانواده کاری میشود
 • با این کار حس مسولیت پذیری را به آنها انتقال داده اید
 • این امر باعث اعتماد به نفس بیشتر کارکنان و بهتر شدن عملکرد آنها میشود

آگاهی از شرایط کارمندان

 آگاهی از شرایط شخصی کارکنان شما و احترام به نیازهای آنها می تواند راه بسیار خوبی برای ایجاد احترام متقابل  باشد. به عنوان مثال، کارکنان شما ممکن است مسائل مربوط به مراقبت از کودک یا برنامه های مختلف کالج را در کنار تعهدات کاری خود به کار گیرند. این را در ذهن داشته باشید و در صورت امکان انعطاف پذیر باشید. این به احساس اینکه یک خانواده هستسد بسیار کمک میکند.

تیم رستوران

مدیریت روزانه رستوران شما

اداره رستوران  شما به اینصورت است که مطمئن شوید که شما در واقع تمام سیاست ها و روش های شما را اجرا می کنید. این برنامه ها باید در عمل اداره رستوران شما گنجانده شود و یک نقطه مرجع ثابت برای شما باشد. این طرح اگر اجرایی نشود بی فایده است.

 • اگر چه شما نیاز به پیاده سازی این سیاست ها دارید، باید در موارد خاص انعطاف پذیر باشید.
 • اگر در عمل شما کشف کنید که یک سیاست خاص کار نمی کند یا نیازی به تجدیدنظر نیست، دریغ نکنید که دوباره آن را در نظر بگیرید. فقط به این دلیل است که این قانون به این معنا نیست که نمیتوان آن را بهبود بخشید.

 

مدیریت روزانه رستوران

مدیریت موجودی و انبار

موجودی خود را مدیریت کنید. یک عنصر ضروری برای حفظ یک رستوران سازنده، اطمینان از این است که موجودی ذخیره شده و نگهداری شده است. از آنجا که مواد غذایی قابلیت فاسد شدن سریع را دارند، باید با استفاده از تنظیمات منظم، موجودی خود را بررسی و نظارت کنید.

 • هر هفته یک موجودی کامل از انبار داشته باشید
 • در پایان هفته بدانید که دقیقا چه مقدار از آنچه در طول هفته استفاده می کنید،.
 • از دو نفر برای انجام موجودی استفاده کنید، یکی برای شمارش و دیگری برای ضبط. داشتن دو جفت چشم، احتمال اشتباهات را کاهش می دهد.

مدیریت انبار رستوران

نظارت بر غذا و خدمات

نظارت بر غذا و خدمات، اما نه خیلی نزدیک. هنگامی که رستوران با مشتریان مشغول است، می تواند مکان بسیار پررنگ و شدید باشد. به عنوان یک مدیر مهم است که نظارت بر تمام امور داشته باشید.اما نباد خیلی نزدیک باشید و باید آرامش خود را نیز در این زمینه حفظ کنید.

استفاده از نرم افزارهای مدیریت

از ابزار اداره رستوران و مدیریت رستوران استفاده کنید. بسیاری از مدیران و صاحبان رستوران از ابزارهای مدیریت رستوران به آسانی استفاده می کنند. ابزار مدیریت رستوران در دسترس برای دانلود و خرید در اینترنت وجود دارد که می تواند زندگی شما را ساده تر کند.  نه تنها این ابزارها قبلا توسعه داده شده و مورد آزمایش قرار گرفته اند، بلکه به شما در صرفه جویی در هزینه و وقت کمک میکند.

نرم افزار مدیریت رستوران

استفاده از شکایات مشتریان

یک شکایت را به عنوان فرصتی در نظر بگیرید. مهم نیست که چقدر غذا و خدمات شما  عالی است، احتمالا خودتان را از شکایات گاه به گاه از مشتریانتان دریافت خواهید کرد. قبل از برخورد با آنها، سعی کنید به ذهنیتی که در آن هر شکایت را به عنوان فرصتی برای یادگیری و بهبود خدمات خود به کار گیرید، وارد شوید. با پاسخ مثبت و لحن آرام با مشتری شروع کنید.. آن را به عنوان یک فرصت دوم برای انجام درست آن فکر کنید

استفاده از نظرات مشتریان

گوش کردن و عذرخواهی کردن

گوش کن و عذرخواهی کن. هنگامی که شکایت را دریافت می کنید اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که با توجه به آنچه مشتری می گوید دقت می کنید و شکایت او را تایید می کنید. به عنوان مدیر شما باید نشان دهید به طور جدی نگرانی خود را با  مشتری جدی بگیرید و در پی حل نگرانی های مشتری باشید.اداره رستوران

طراحی برنامه مدیریت جامع

یک برنامه مدیریت ایجاد کنید. اولین قدم برای موفقیت اداره یک رستوران، طراحی یک برنامه مدیریت جامع است. مدیریت و سازمان کسب و کار شما باید بخشی از طرح کسب و کار بزرگ شما باشد. بخش مدیریت باید به وضوح مسئولیت های بخش های مختلف یک رستوران را مشخص کند.

داشتن یک برنامه جامع مهمترین قدم در این بخش میباشد.

برنامه ای که در بر گیرنده تمام این موضوعات:

از قبیل خریدها,کارکنان,امور مالی,امور مشتریان,امور پخت و پز و غیره را شامل شود.
به عنوان مثال، اگر شما یک مدیر مالی و یا مدیر بازاریابی جداگانه داشته باشید، باید ساختارهایی را که اطمینان حاصل شود که همه کار با اهداف مشابه و با همان استراتژی ها انجام می شود، مشخص کنید.
باید کاملا مشخص شود که کدام فرد  مسئول چه کاری است و روش های نظارتی برای آن را مشخص کنید.
این مورد میتواند یک ایده خوب باشد که با نوشتن و تجدید نظر در کارکنان خود مشورت کنید و مطمئن شوید که همه مسئولیت های خود را می دانند و نقش های یکدیگر را درک می کنند.
شما می توانید نمونه هایی از مدیریت ها و طرح های دیگر رستوران ها را مقایسه کنید.

مدیریت جامع رستوران

تدوین برنامه های روزانه رستوران

تدوین سیاست ها و رویه ها برای عملیات روزانه. یک عنصر مهم در یک رستوران به خوبی مدیریت شده است .

وجود یک برنامه واضح و روشن روزانه.

به خوبی درک و به طور مداوم از سیاست ها و روش ها استفاده می شود.

این ستون فقرات اصلی رستوران شما است که به تصمیم گیری روزانه کمک می کند .

تمام کارکنان شما را قادر می سازد تا نقش خود را بهتر درک کنند.

این برنامه را به عنوان یک دفترچه عملیاتی در نظر بگیرید.

 • تدوین برنامه روزانه خرید مواد اولیه
 • مشخص کردن ساعت های بازو بسته کردن رستوران
 • مشخص کردن روزها و ساعات تعطیلی کارکنان
 • مشخص کردن سیاست های سود آوری و فروش
 • تدوین برنامه های مالی و دخل و خرج در یک برهه از زمان
 • روش های حصول اطمینان از کیفیت مواد غذایی و انطباق با تمام قوانین مربوطه

آریا استیل نوین پیشرو در مشاوره برای راه اندازی و مدیریت رستوران و تامین لوازم رستوران و تجهیزات آشپزخانه صنعتی میباشد.

منبع مقاله:https://tripleseat.com/blog/11-tips-for-effective-restaurant-management/

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.